bty

Kokain? Alkohol? Valium? Xanax? Ritalin? Adderall? Znám účinnější léky na psychiku!

V životě jsem vyzkoušel mnoho látek ovlivňujících psychiku. Dovoluji si tvrdit, že jsem v tomto oboru celkem zkušený a znalý.

Mám potvrzeno od mnoha lidí, že nejúčinnější antidepresivum, anxyolitikum a všeobecně zvedač nálady je alkohol.

Alkoholem se drog zbavíš. Drogama se alkoholu nezbavíš. Moudro závislých.

Chcete okamžité uvolnění? Také jsem chtěl. Ale momentálně už vím, že každá okamžitá věc působí v mozku kontraproduktivně. Rychlé uvolnění rovná se následný rychlý pád z vrcholku dolů. Každá droga, která ovlivní psychiku rychle, následně způsobí rychlý pád. A tělo chce další dávku.

Tak co s tím?

  • Nikdy jsem to nechtěl říct a nevěřil, ale příroda léčí
  • Ráno na kolo, vůně lesa, slunce
  • Co nejméně času zavřený v krabici – v krychlové místnosti
  • Zásobování mozku dostatkem podnětů – naše mozky jsou podinformované z hlediska vjemů jiných než vizuálních
  • Sbohem párky s šedesáti procenty masa
  • Aspartam v Coca Cole Zero? Dokonce oficiální zdroje tvrdí, že jde o neurotoxin

Ležíte si tak na pláži v Chorvatsku, slyšíte vlnu za vlnou, je vám naprosto jedno, kdo co řekl a kdo si co o vás myslí, všechny dluhy zmizely, slunce má pro vás ideální intenzitu, srdce tluče do rytmu vln, týden už jíte ovoce, zeleninu, ryby a mořské plody a pijete čistou vodu s citrónem.

Myslíte si, že v takové situaci mozek napadne vzít si kokain, alkohol, Xanax, Diazepam nebo se jakkoli dopovat čímkoli? Jste v ideálním zrelaxovaném stavu bez stresu, strachů, tlaků, mentálních bičů, které si na sebe často tvoříme sami.

Bez meditování o tom, co si o nás kdo myslí, kde jsme co řekli špatně, kolik projektů máme nedokončených a kolik dlužíme v bance a kde vezmeme na splátku na auto?

Moje psychické problémy vymizely v den, kdy jsem se přestal tlačit do krabice, kam moje tělo a mysl nepatří. Mozek se mi pomocí strachů a stresů snažil celou dobu říkat – pro tebe není klasický život vhodný. Nechoď předstírat práci na pět krát osm. Nehraj si na architekta IT systémů, který je zavřený v open space a přetěžuje jednu část mozku. Nesnaž se žít v rutině, nedělá ti to vůbec dobře.

Až jsem pochopil, že jsem dle svého typu osobnosti znásobeného ADHD skutečně jiný a že se tím pádem nemůžu cpát do klasického pojetí života, který žije většina, všechno odešlo. Tělo a mozek se začali radovat, že jsem konečně pochopil.

Že už se nebudu mučit někde, kam nepatřím. Jediné co jsem potřeboval zahodit byl strach o peníze. Ten jsem mohl ovlivnit a ovlivňuji ho každý den. Protože – dneska peníze mám. Dneska jsem už jedl. Dneska žiju.

Každý den beru jako léčbu své třicet pět let se rozvíjející nemoci, kdy jsem trpěl díky svému vrozenému nastavení v klasické společnosti lidí. Jsem jiný a cpal jsem se mezi stejné. Teď si pevně stojím za tím, že jsem jiný.

Každý je jiný – každý je unikátní. A každý si zaslouží poslouchat své vnitřní nastavení. A nebrat Xanax, alkohol, kokain a další dobroty proto, aby dopřál svému mozku úlevu od přetížení a nucení se do věcí, které pro něj nejsou přirozené.

Komentáře