Rozhovor: Jiří Charvát – Neříkej mi, co mám chtít

Rozhovor: Jiří Charvát – Neříkej mi, co mám chtít

Na Jirku jsem narazil celkem náhodou – poslala mi ho jedna neznámá známá. A tak voila – sedíme spolu u nás v amatérké nahrávací místnosti a bavíme se o tom, jaký je svět kolem nás.

Jak reklama zaplavila naše ulice. Jak místo abychom se dívali dovnitř sebe, sledujeme plakáty okolo sebe a děláme, že je nevidíme. Venku si totiž moc nemůžeme zapnout AdBlock. A kdyby se reklamy nevyplatily, neinvestovalo by se do nich.

Žijeme ve složité době, kdy nejsilnější médium – internet – je placeno čistě z reklamy. Viz příjmy Googlu, Facebooku a dalších gigantů, kteří přispívají obrovským způsobem k fungování internetu jako takového.

Možná už Internetu s velým I. A tak navzdory a třeba dokonce díky reklamám jsme se sešli s Jirkou. A sdílíme spolu stejný názor na život. Neříkejte nám, co máme chtít.

Říkali jste nám to od školky, školy, střední školy, vysoké školy, práce. V televizi, na videu, na videokazetách, v rádiu, v novinách, v parlamentu, u soudu.

Každý je chodící reklamou na sebe sama a každý se snaží protlačit svůj a jedině svůj názor, protože ho jiné názory ani nezajímají.

A tak můj názor je – běžte se podívat na video s Jirkou! Je to supr paráda!

Komentáře