dav

Doba vzhůru nohama, jsme chodící reklama. My lidi za to platíme a vy psi se divíte.

Narazil jsem na  internetu na zajímavý obchod, kde prodávají konečně oblečení bez čmáranic, čínských znaků, skvělých tříproužků a najkí fajfek.

Už dlouho si říkám – globální značky mají geniální byznys. Oblečou nás do trička s výrobními náklady dvacet korun – vyrobeného v Číně, dají na něj v rámci nákladů fajfku, prodají ho za devět set devadesát osm a fajfčička je ideálně přes celou hruď.

I já byl takový šašek a panák reklamní. Ve svých šestnácti možná dokonce čtrnácti, když ještě najkí bylo něco. To bylo něco – a ostatní se mi smáli, že si bůh odškrtává idioty. A já jsem se smál jim, že na to nemají.

No a dneska je to naopak. Oni nosí značkové oblečení a já hledám co nejčistší možné, co nejkvalitnější a nejlepší oblečení – bez potisků, značek, fajfek, proužků. A nejsem kupodivu sám. Tento obchod má již třicet pět tisíc příznivců na Facebooku. Je to fajn.

Navíc mi vždycky přišlo nejelegantnější oblečení to, které bylo nejjednodušší a nejčistší.

A co vy? Nebo vaši známí? Chodí ve značkovém, aby si zaplatili za to, že jsou chodící reklama pro onu značku? Nebo jste jako naše Daisy a raději se promenádujete ve svém bílém leč neznačkovém kožichu?

Komentáře