test

Horor! Sex! Vražda! Podvod! Smrt! Strach! Informační porno!

Přímý útok na vaše smysly a pudy. Bulvární barvy, jednoduchá přímá sdělení. Strhnutí pozornosti.

Takto s námi manipulují média a lidé, kteří všechny tyto triky znají. Týmy specialistů složené z psychologů, grafiků, žurnalistů a programátorů nutí lidi kliknout na odkaz a následně prodat.

Buď vám teď chci prodat přímo nějaký skvělý výrobek, který byl vyroben v Číně a díky kterému stojíte v zácpě, protože ty nekonečné fronty kamiónů dovažející plastové poloodpadky s výrobní cenou koruna, která se následně prodávají od hračkářství po sex shopy za stonásobky výrobní ceny.

Nebo vám chci prodat svou nekonečně skvělou ideu o tom, koho volit, nevolit, na koho nadávat, kdo vás okrádá, podvádí, kde se stala jaká vražda.

Co ale chci skutečně? Nic moc. Jen si zvednout návštěvnost. Nebo? Co si myslíte, že chci? Co sleduju? Sleduju vás pomocí sledovacích nástrojů, které jsou na webu všudypřítomné?

A co vaše děti? Jak se mají bránit podobným reklamám, které se netváří jako reklama? Které útočí na jejich potřeby být v partě? Koupit si iPhone? Začlenit se pomocí značkového oblečení? Když vy sami jste klikli, jak mají ony nekliknout?

Proč děláme následující?

  • Vyrábíme a prodáváme si buřty s 50% masa
  • Máme úrok na spořícím účtu 1% a banky nám půjčují za 10% a více
  • Dovážíme stovky tun plastových nesmyslů z Číny, které se do týdne rozpadnou
  • Stojíme pak v zácpách, nadáváme na fronty kamiónů, které ničí silnice, spotřebovávají naftu, znečišťují vzduch
  • Chodíme do práce, kde se jako členové týmu banky, pojišťovny, masokombinátu či reklamní mašiny nebo mediálního domu účastníme tvorby triků na ostatní kolem
  • A ti ostatní se v jiných institucích účastní tvorby legálních triků útočících na nás a naše děti

Místo přímé války s lidskými oběťmi na životech žijeme v době lidských mentálních obětí. Informační válka o získání pozornosti, vyvolání touhy, prodej z Číny dovezeného šmejdu s maximální marží. Následné kolotoče půjček, splátek, depresí, bolehlavu, zbavování se stresu pomocí různých substancí.

Kam půjdeme dále? Sexuální roboti? Umělá inteligence? Kdovícoještě?

Osobně omezuji stále více čas u počítače, televizi nemáme, snažím se co nejvíce času věnovat dětem, aby nemuseli koukat na tablet, rád jezdím ven na Lhotu, kde nás nesežere žralok a stojí to tisícinu toho, co výlet do Egypta, rád si poslechnu fajn hudbu.

Člověk toho potřebuje málo. Nenechte se okrádat o čas tím, že kupujete nesmysly, čtete nesmyslné články nutící vás ve finále k nákupu nesmyslů, občas se zastavte a zhodnoťte kolotoč, ve kterém se točí vaše mysl. Můžete pak z kolotoče začít pomalu vystupovat a měnit ho za prospěšnější činnost než je vydělávání a půjčování si peněz na nesmyslné věci, které člověk potřebuje jen proto, že se chytil na lep kolegů lidí, kteří připravili pro jeho mysl mentální past – chceš to, půjč si.

Jak říkal Mirek Dušín. Nekuř, cvič a za krátko budeš zase chlapík.

Komentáře