adam

2 000 000 zákonů a 2 000 000 lidí v exekuci? Žijeme v pekle? Děti nepotřebují vánoční dárky!

Duch doby říká nakupuj. Nakupuj nesmysly. Foť se v nich na sociální sitě a předstírej, že jsi jako ti ostatní. Ti se také fotí na sociální sitě ve značkových botách, svetrech a hadrech. Kupují si okousané jablka, ze kterých maximálně telefonují a jsou připojení na internet. Ale argumentují, že mají skvělý foťák, aby se mohli fotit na ony sociální sítě.

Kde to žijeme? V titulku říkám, že v exekuci jsou dva miliony lidí. Četl jsem o tom na internetu. O půjčování si na dárky na vánoce. Na dovolenou. A následném pekle. Pekle kolotoče půjček.

A vše přitom vychází ze strachu a z ega. Kéž by si každý, kdo teoreticky může spadnout do exekuce a v budoucnu do ní spadne, přečetl nejdřív tento text. Zkuste tento článek rozšířít, jak jen to půjde.

Pro všechny, kteří by si chtěli půjčit na dovolenou, nakousnutá shnilá předražená jablka z plakátu – vy všichni, pro vás mám jednu zprávu – jste dost dobří bez jablek. Můžete na sobě jako já nosit mikinu za 200 korun, která je úžasně příjemná a dokonce v ní vypadám řekl bych hodně dobře. Žena mi je bere a už v nich chodí sama.

Vaše děti nepotřebují shnilá nakousnutá jablka, aby se zavděčili kamarádům. Ve škole to funguje následovně – jeden přinese do třídy shnilé jablko, obleče se do třech proužků a fajfek, nakoupí botičky a drahé nesmyslíčky, protože jeho rodiče mají skutečně takzvaně zarobeno. A rázem je z něj v očích ostatních pán.

A ostatní, jakkoli chudí, se mu chtějí vyrovnat, a tak doma žebrají, aby také oni mohli mít nakousnutá jablka. A přitom si na ně žádné dítě samo nevydělá. Nevydělá si oněch třicet tisíc. Ale rodiče se zadluží, protože si myslí, že bez jablek ani oni, ani jejich děti nejsou dost dobré.

A zde se dostáváme k prvnímu číslu z titulku. Máme totiž v našem hobitíně alias kocourkově dva miliony zákonů. Ano ano milé děti – dva miliony. No a ty zákony tu jsou proto, protože jejich neznalost neomlouvá. A tyto zákony v nás tudíž mají vzbuti strach. A kdo má strach, nakupuje rád.

Strach plodí nakupování. A nakupování udržuje ekonomiku – čili ty nahoře u moci. Protože pokud se ti dole nebudou bát, že nejsou dost dobří, nebudou si kupovat shnilá jabka. Pokud se nebudou bát, nebudou si půjčovat na dovolené, aby ukázali, že na to mají. Protože se nebudou bát, nebudou muset ukazovat, že na něco nemají.

Já mám teď díky svému koníčku, který mne provázel od malička, peněz víc, než dost. Celá rodina máme hodně. Ale mě už nějak peníze nazajímají. Zajímají mne ty krabičky, které můžu slepovat. Kdybych mohl a nebylo to pro mne tak nezdravé, sedím teď u krabiček od rána do večera. Tak moc mne baví. Ale ješte taky chcí být s rodinou, vzdělávat se, chodit ven. Je toho mnoho, co nestíhám. A to mám mikinu za 200!!! Ale dřív jsem ze strachu musel nosti na sobě oblečení alespoň za dvacet tisíc a počítal jsem si, za kolik ho na sobě mám.

Když jsem ještě žil v peklech, choval jsem se také tak, jak momentálně vyhovuje naší ekonomice. Za rok jsem si v první reálné a placené práci našetřil přes sto tisíc a abych se vytáhl před svojí holkou, tak jsem za jediný den, za jedinou hodinu, utratil dvacet tisíc za oblečení – bylo to před téměř patnácti lety a teď by to byl asi dvojnásobek.

Zlaté retiazky, nakousnutá shnilá jabka, nesmyslné dárky, které děti skutečně nepotřebují. Kupte jim knihu Chudý táta, bohatý táta. Tam je krásně vysvětleno, jak na peníze.

Zbavujme se strachů, dělejme co nás baví a kupujme si skutečné pořádné zařízení. Mám špičkový telefon, který se dá pořídit za 6 000 a je výkonější než nakousnuté jabko. A jsem z něj nadšený. Vybíral jsem ho skoro měsíc.

A protože pracuju s Open Sourcem, mám nekonečný přísun krabiček, které nejen že jsou zadarmo, ale dokonce jsou otevřené – otevřené tak, jak bychom měli otevřít své duše. Proto Open Source miluju. Protože pokud budou lidi Open Source – nebudou se bát a nebudou skrývat své strachy, protože každý má strach, nebudou se bát “co si ti druzí pomyslí”, protoře “ti druzí” mají naprosto stejné strachy, někdy horší, přestože jezdí v BMW na splátky, aby ukázali, že na to mají – téměř všichni jsou ovládáni pár vyvolenými tam nahoře, jejichž rodiny shromažďují majetek již po staletí. A tito nahoře profitují z našeho strachu.

Dva miliony zákonů? Dva miliony lidí v exekuci? Strach ovládá tuto zem. Ale doba se obrací!

Komentáře