dav

Je smrt vysvobozením? A co že je to vědomí?

Dnešní doba na mne působí následujícím dojmem. Žijeme jen jednou. Tuto dle mého skromného názoru halucinační představu – čili naprosto mylnou a omylnou – nám sem přinášejí ti, kteří potřebují, abychom nakupovali.

Abychom facebookovým slengem, ze kterého se mi zvedá žaludek, když vidím napsáno – “užívej”, vystihli, co se kolem děje, rozeberme toto slovo. Chce se mi vždycky zvracet, kam jsme se jako lidé dostali.

V tomto slově je totiž obsaženo všechno. Mnoho a mnoho z nás už je tak líných, že ani nenapíše “užívejte si vaši skvělou dovolenou!”, ale jen “užívejte”. Hnus, hnus, hnus fialový.

A tak je to s celou dobou. Žijeme jen jednou! Takže užívejme! Nakupujme. Dej mi, dej mi, dej mi. Vypadni ode mne, ale dej mi všechny tvoje peníze.

Business, čili v češtine obchod, je podle jednoho nádherného citátu pouze způsob, jak vytáhnout peníze z cizí kapsy bez vyvolání násilí.

Okrádáme se navzájem v duchu – já tě teď okradu co nejvíc to jde a budu tomu říkat “marže” jo? A to jsem ale chytrý frikulín co? Protože Žiju jen jednou!

Hlavně nemyslet na to, co je po smrti a na to, co bylo před narozením. To je přece jasné – nebylo NIC.

Na ty z vás, kteří si myslí nebo doufají, že po smrti je NIC mám dotaz. Definujte mi prosím to NIC?

Jen dokonce z vědeckého hlediska – ve vesmíru existuje zákon zachování energie. Čili se věci nevypaří do nicoty. Vždy se naprosto vše jen přetvoří. Například když něco shoří, přetvoří se energie ve formě atomů dřeva do formy tepla, spalin, páry a tak dále.

Že bysme byli vyjímka a Žili jen jednou a zmizeli do prázdnoty? Nicoty? Která ani nejde definovat?

Pro všechny, kteří žijí jen jednou – hurá nakupovat. A čím víc toho nakoupíte, tím víc si toho s sebou přeci vezmete do nicoty ne?

Ber, ber, ber. Kupuju, kupuj, kupuj. Nové hadry. Nakousnutá jablka. Pozemky. Baráky. Lodě. Auta. Ego.

A pro ty, kteří ví, že do nicoty nezmizí – vše máme jen půjčené, že?

Komentáře