sdr

Konec pocení. A příště vypneme oči – k čemu je mít aneb co je přirozené nemůže být dobré!

Každé ráno jezdím na kole. A občas si vychutnám nějakou reklamu, protože poslouchám Youtube a nemám AdBlock – v telefonu jsem líný hledat a nastavovat jak na to. Reklamy jsou totiž občas víc než zábavné.

Můj momentální dnešní favorit je – konec pocení. Jakýsi přípravek z Itálie vám ukončí pocení. Super! No a příště? Doufám, že mi vypnou oči. Na co taky vidět, že? Je to k ničemu – blbá příroda jak může být tak drzá a vymýšlet v těle nějaké systémy jako je sluch, zrak, čich, pot – fuj. Naprosto k ničemu.

Já bych to pocení kompletně zakázal, viďte paní Horáčková? K čemu se taky zbavovat smradlavých toxinů, že? Dyť to smrdí – lepší to bude zavřít v popelnici, kterou ze sebe děláme. No a když do té popelnice naházíme voňavé hamburgříky od mekáčka a párečky s výborným glutamátkem, dusičnany a dalšími výbornostmi – ono to pak smrdí – takže ideální je to nepustit ven.

Nedávno jsem na svých cestách po planetě zemi viděl paní doktorku – krásná slečna, asi sedmadvacet. Jenže měla hodně slušně rozvinuté akné. Opravdu dosti. A tak jak ji asi učili na vysoké lékařské fakultě mazala ho tunou makeupu. No to dá přeci rozum – něco leze zevnitř, tak je potřeba to zamáčknout zpět. Aby to zase zalezlo. Upozorňuji, že měla skutečně titul MUDr.

Nechápu, co se na vysokých školách učí. Kůže je přece největší čistící orgán těla a jakákoli nepohoda těla se projevuje na kůži. A obličej je nejevidentnější. Nemám naprosto žádné vzdělání, ale tohle je mi víc než jasné.

Jenže my jsme jako lidé inteligentní.

 • Něco leze z těla ven skrz kůži? Zamazat, zamáčknout, vzít si další jedy v podobě kortikoidů – šup tam s tím. Co můžou mít proboha játra společného s kůží, že?
 • Potím se a fakt smrdím – no to je jasný – potřebuju špunty na póry, aby pot zůstal uvnitř a tím pádem jsem nesmrděl – to, že to bude smrdět uvnitř přece nevadí, ne? Hlavně, že voním!
  Vy mi chcete povídat něco o jídle a tom, že když nebudu jíst toxiny, nebudu smrdět? Nesmysl!
 • Bolí mě hlava – šup tam pilulku. Přestane to bolet a to, že se mnou tělo komunikuje a upozorňuje mne na něco naprosto jiného než je bolest hlavy, jako je nedostatek vody, přetížení či stovky možných jiných příčin jídlem počínaje? Ne – pan doktor říkal – máte zlomenou nohu? Šup tam paralen. Máte deprese? Paralen. Bolí vás močový měchýř? V reklamě říkali – paralen!

Stačí vzít takzvaně rozum do hrsti. Léčba všech nemocí začíná u jídla. Jste to, co jíte! A není jednoduché přijít na to, co vám bude stoprocentně vyhovovat. Ale jde jíst o osmdesát procent lépe téměř bez námahy.

 • Zelenina hodně hodně hodně
 • Vyhodit naprosto všechen rafinovaný cukr a snížit sacharidy na minimum – takto jsem osobně spokojený – žádná rýže, kukuřice GMO ani klasická, chleba, zmrzliny a další
 • Maso – ideálně lokální a když není, tak králíci, kachny, krůty, sehnat lepší kuře, hovězí, ryby z volného moře, játra
 • Žádné párky, klobásy, šunky – inženýři vymysleli, že bez mnoha a mnoha chemikálií vám tyhle dobroty neprodají – sice mívají devadesát procent masa – ale co je zbylých deset procent? Jed na krysy?
 • Když neumíte vyslovit název přísady v dobrotě, kterou si chcete dát, nejezte to
 • Jezte základní suroviny – mnoho se jich už dá pořídit v BIO kvalitě a není to zase tak finančně náročné jak by se mohlo zdát – pro mne například BIO kvašené zelí z Billy je skvělé stojí 50 za kilo – no a?

Dobrou chuť.

Komentáře