man_in_jungle

Man in the jungle

Dejte chlapovi do ruky ovladač od Playstationu, moře piva, pole marihuany, macatou samici, výborné jídlo od McDonalda a KFC, uklidňující lítání tam a zpět pracovně po Evropě, dostatek běhu na tramvaj a zpět a máte mne vlevo na úvodní fotce. Měl jsem úžasných 117 kilíček. Funěl jsem do schodů, papinkal dobrotky, cvičil prsty na ovladači Playstationu a dělal moře zábavných věcí v korporátním openspacu. Občas mi uletělo letadlo, prostě pohoda.

Auta jezdí na benzín, někteří lidé na pivo a hranolky a ostatní jezdí na motivaci. Mojí motivací dříve bylo sehnat co nejvíce volného času, abych uspokojil své touhy v čele s hraním her a pojídáním dobrůtek či popíjením jiných dobrůtek. Když ale jednoho dne dojdete ke stavu, že se stydíte za své fotky na kartu zaměstnance v korporaci, nevyjdete bez funění schody, v hlavě máte bordel větší než pět tříletých dětí v jednom pokojíčku s hračkami po týdnu tvrdého hraní si na školu a celkově jste znudění a zhnusení světem kolem sebe, začnete se zamýšlet. Nejsou všechny tyhle rádoby odměny, které si dopřávám, spíš na obtíž?

Cesta byla dlouhá, ale dnes, místo sezení v korporaci, sedím doma. Nesedím však před Playstationem, jezdím každé ráno 35 kilometrů na kole a cvičím. Místo McTaťky, jak říkají v US, jím keto dietu a mám 88 kilo. Místo myšlení neustále na sebe a své potěšení, hledám jak potěšit své syny, ženu a postupně  celou svou rodinu. Sbírání peněz v office housech nahradilo poslouchání bzučky společně se synem. Lenost chci zahodit a vytáhnout to, co jsem zanedbal po celý můj minulý život v temnotě.

A co vy? Pivo, fotbal v televizi a pak PS4, diskotéky, bary, kluby, KFC, korporátní život v luxusu? Nebo les, příroda, kolo, skvělý život s dětmi, zdravá strava, starost o sebe a své blízké především? Co vám dělá skutečnou radost? Už jste na to přišli?

Komentáře