dark_magic

10 podvodů, temných magických tvrzení a kouzelných triků používaných proti vám!

Škola není o vzdělávání

Škola je instituce, kde musíte sedět, soutěžit, hrát na zamrzlíka (ten, který jako poslední není schopen odpovědět na otázku učitelky), v důsledku soutěžení na všech úrovních vzniká šikana. Ty kluku nemáš iPhone a místo fotbalu chodíš tancovat? Zmučit. Proč? Protože jsme frustrovaní, jak učitelé mučí nás – písemky, pětky, poznámky, domácí úkoly. Nesmyslné předměty jako dějepis viz níže. A zeměpis. Vzdělání je o motivaci. Učebních materiálů je na internetu nespočet. Včetně vysokoškolských přednášek světových univerzit. Zdarma. Pro všechny. Člověk se vzdělává sám. Ve škole se mučí. Vzdělání je motivace.

Právo není o spravedlnosti

Žijeme v právním státě, ale spravedlnost je jinde. Mnoho kauz ukázalo, že spravedlnost vypadá jinak. V poslední době je to například kauza H-Systému. Spravedlnost lidé cítí, ale právo je sepsáno na tísících stranách zákonů a nejlepší právníky, kteří zákony umí vykládat jako čarodějové, si najímají bohatí, kteří mnohdy ke svým penězům přišli prapodivnými způsoby.

Dějepis není historie

Již z podstaty slova – děje pis. Někdo sepsal událost ze svého pohledu. Jeho spis prošel cenzurou doby, kdy se událost stala, je ovlivněn vládou, schopností dějepisce popisovat a zaznamenávat fakta. A dějepis píší vítězové. Vzpomenete si, co jste dělali před rokem? I kdybyste to měli zapsáno? A před deseti lety? A co dělala vaše prababička? A co pak tak asi dělali před tisíci lety? A proč existují tisícitunové kameny, se kterými sami neumíme pohnout, ale podle dějepisců měla civilizace, která je tvořila pouze měděné dláta, provazy a neznala ani kolo? (Baalbek)

Ateisté neexistují

Jste ateista? Ale věříte, že se svět skládá z atomů ne? A pokud nevěříte, pak alespoň věříte, že si za zelenou takzvanou stokorunu koupíte ráno snídani. Přitom pokreslený papírek, kterému říkáme peníze, je čistá víra. Pouze papírku věříme.

Jídlo z reklamy není k jídlu

Viděli jste reklamu na cibuli? Na mrkev? Na zeleninu? A co na Snickers a Milku plnou éček? Na potraviny obsahující pouze jednu složku – skutečné jídlo – se reklama nedělá.

Uzavřený a tajný systém není bezpečný

Nejbezpečnější operační systém na světě je naprosto otevřený. Jmenuje se OpenBSD a v základní instalaci byly za zhruba dvacet let nalezeny pouze dvě díry. Otevřené systémy se v poslední době používají v masovém měřítku – například ve vašem mobilním telefonu. Cokoli uzavřeného přináší riziko, že na díru v systému přijde člověk, který ji zneužije ve svůj prospěch. Čím více lidí má možnost studovat, komentovat, vylepšovat a opravovat systém, tím je systém bezpečnější. Navíc energetická náročnost na obranu uzavřených systémů je vysoká.

Složité věci nejsou lepší než jednoduché

Čím je věc složitější, tím je náchylnější na chybu jakékoli malé části, která vyřadí celý systém z provozu. Staré škodovky si kluci opravovali vlastníma rukama. Momentálně jsou nová auta tak složitá, že se mění celé velké části a neopravují se. Nůž bude fungovat vždycky, elektrický kráječ pouze tehdy, pokud funguje motor, převody a jde elektrický proud.

Děti se bez školy nic nenaučí a neuplatní se

Děti jsou schopné se naučit složité systémy počítačových her se stovkami kouzel, postupů, strategických manévrů a to celé v angličtině. A pak dostanou za pět z fyziky, kdy jsou příklady řádově jednodušší. Proč? Nemají motivaci učit se nepoužitelné. Nejchytřejší člověk na světe s IQ 200 nemá vysokou školu. A kritizuje akademickou sféru.

Plně ovládáme svá rozhodnutí

Ovládáme se pouze zhruba z deseti procent. Zbytek máme zautomatizován na základě předchozích zkušeností, kdy nejsilnějším blokem a automatizačním mechanismem je strach. Je to jako když řídíte auto, jakmile se naučíte řídit, máte plně zautomatizované řízení auta a můžete si při jízdě povídat. Stejně tak fungujeme po většinu dne. Chování a činnosti máme zautomatizované, a proto děláme ty samé chyby dokola, dokud se velmi složitě a náročně nepřeučíme zažité mechanismy.

Tohoto využívají reklamy, pojišťovny, banky, politici a další lidé, kteří mají poradce a znají tyto lidské mechanismy strachu a manipulují na základě těchto skutečností s naší myslí.

A protože jsem drzý, tak: Jak vznikají peníze a odkud splatit dluh?

Ještě jednou – přinesete do banky 1 000 000 – banka vám dá úrok 2%. A na základě tohoto vašeho 1 milionu půjčí svým klientům 50 000 000 s úrokem 10%.

Zbláznili jsme se? Žijeme na Marsu? Nebo v Kocourkově? Peníze ze vzduchu, škola, která nevzdělává, ale dodržuje učení = mučení, reklamy na jedy místo jídla, iluze, že složitost je lepší, myslíme si, že nevěříme, přitom žijeme pouze z víry v peníze a právo? Místo spravedlnosti máme iluzi práva, aby někteří mohli tahat z kapes druhých. Viz exekuce na osm set korun ve finále stojí sedmnáct tisíc.

Komentáře