IMG_20190727_143858

Brnění a křeče do rukou

Začala jsem trpět brněním a křečemi do ruky. Je to velmi nepříjemné. Zažila jsem to v těhotenství s Dominikem i s Adamem. S Adamem na závěr to bylo opravdu tak moc špatné, že jestli jsem v noci spala dohromady 3 hodiny, tak to bylo opravdu moc. Vždy přišla křeč tak silná, že jsem nedokázala spát a musela jsem ji jít rozhýbat.

Tenkrát mi bylo řečeno, že je to od páteře a jakmile porodím, že se vše zlepší. Ihned po porodu se tak nestalo. Vše trvalo ještě cca 14 dní a pak se křeče změnily pouze na brnění, které po nějaké době odeznělo.

Teď jsem to zažívala také. Je to opravdu nepříjemné a tak jsem začala hledat řešení.

Křeč v těle vzniká z nedostatku magnesia tedy hořčíku. Velmi často se to stává v těhotenství, ale nejen v něm. Nedostatek hořčíku dále způsobuje i nervovou nerovnováhu, deprese či úzkosti.

Co pomůže:

– vysadit rafinovaný cukr – ten je ale i obsažen ve velkém množství zpracovaných potravin, takže nejde jenom o to nedat si cukr do kávy, ale hledat cukry téměř všude. Rafinovaný cukr blokuje vstřebávání vápníku a hořčíku. Je možné, že i dalších minerálů, já se zaměřila pouze na tyto dva.

– vysadit pečivo – lepek všeobecně moc nepomáhá ke zdravým střevům. Pokud máte křeče v ruce, tak vysazením lepku zajistíte, že do 2 dnů při dodržování příjmu hořčíku přestanou

– začít jíst:

ovoce – datle, banán, sušené meruňky.

zelenina a luštěniny – špenát, artyčok (tepelně upravený a bez soli), vařená čočka, hrách.

maso a ryby – candát, tuňák, vařená kuřecí prsa.

ořechy – mandle, piniová semínka, kešu.

Luštěniny, jáhly

Já si denně začala dělat koktejl z: nakláčených mungo fazolí, banánu a jablka

Co je ještě ale dále důležité je to, že hořčík se vstřebává s kyselinou jablečnou. Odborníci doporučují tzv. Malát. Já jsem ho nevyzkoušela a místo toho jsem si každý den dala 1 jablko. Efekt přišel, což jsem ráda.

Někdo se mě ptal, jestli je vhodné pít Magnesii. Já osobně ji nepiji. Snažíme se doma pít naprosto čistou vodu z reverzní osmózy. Je to již dávno, co jsem četla studií, že anorganické minerály se do těla nevstřebávají. Co je na tom pravdy nevím, nemám nijak odzkoušeno.

Asi je i možné, že ruce bolí od krční páteře. Našla jsem si jogové cviky a občas se snažím cvičit.

Pokud někomu z vás pomůže, tak budu ráda.

 

 

Komentáře