dav

Dofča u móře. Dva měsíční platy za tři týdny stresu – beru!

Táto, máš všechno sbaleno?

Táto, zavřel jsi garáž?

Mámo, kde máme pojištění?

Mámo, kde máme letenky?

Poslední týden jen nakupujeme věci na dofču. Táto, hlavně vem foťák s wifi. Musíme to dávat na Fejs ať všichni vidí, jak se máme dobře.

Rychle dělejte musíme vstávat ve čtyři ráno, abychom byli dvě hodiny před odletem na letišti.

Děti nezlobte, neřvěte. Poletíme letadlem. Do Tunisu! Stálo nás to dva měsíční platy tatínka. Už týden lítáme tam a zpátky a nakupujeme lehátka, šnorchly a řízky jsem vám usmažila. Nebudeme si přece dávat colu a řízek na letišti za pět stovek.

Tak už letíme děti, už letíme. Nevrťe se ty tři hodiny. Mlčte. Že je tu místa míň než v trabantu na zadních sedadlech? No a? To vydržíme nějakou tu dobu, ne? Letíme se přece rekreovat!

Taaaatííí, já chci zmrzlinu. Ne, ne Maruško. Máme ól inklusif. Počkej do hotelu. Hlavně toho vemte co nejvíc na pokoj, ať se za ty prachy najíme.

Táto, fotíš mě? První den fotíš? Uděláme taky selfíčka, ať sousedi koukaj. Doufám, že Vendula praskne závistí jak jsem zhubla do těch nových plavek. Šup s tím na Fejs!

Tak děti, šup šup k televizi jdeme se s mámou bavit. Přijdeme někdy v noci, tak běžte spát.

Mámo, mě je nějak blbě po tom včerejšku a ještě jsem se spálil.

Táto, tak se namaž. Z venku i zevnitř, máme to zadarmo.

Honzíku ty bliješ? A jsi spálenej? No tak zůstaň v posteli. Asi jsi tu něco chytl z tý vody. Říkala jsem ti stokrát, že nemáš pít vodu z kohoutku.

Mámo, koukala jsi jak nám záviděj? Honem, honem. Musíme objet co nejvíc tady těch památek ať máme fotky. Děti mazejte do autobusu. Rychle, rychle. Pak ještě večer výlet v ponorce ať stihneme a my s mámou půjdem na loď zase za zábavou.

Fuj, to byl let zpátky. Mámo doufám, že ti najdou ten kufr. A je mi nějak blbě. Asi jsem to chytl taky.

Tak skvělý táto. Máme deset lajků na Fejsu. Paráda. Vendula asi puká závistí. No a příští rok musíme na Kanáry. Ten inkluzif je tam dražší, ale tak si na to půjčíme u Homecreditu nebo tak někde.

Co znamená svoboda?

  • Přemýšlet, proč potřebuju předvádět drahou dovolenou, s iPhonem a vydělávat na to půl roku nebo si dokonce půjčovat za desetiprocentní úrok
  • Jezdit na Lhotu a užívat si bez stresu – za pár korun klid a pohodu bez otravy jídlem, spálení se a utrácení za zbytečnosti
  • Vysvětlit dětem, že se nepotřebují ve škole chlubit tím, kde byly – jde přece o to, jak se tam měly
  • Zapomenout na ostatní a přestat se chlubit fotkama z cizokrajných destinací s podtextem – já na to mám, i když si musím půjčit
Komentáře