zombie

Najdete deset rozdílů? Myslíte si, že jste ve své teplé kanceláři a při svém skvělém platu bohatí?

Podívejte se na obrázky a skutečně se zamyslete. Pracujete ve skvěle platící korporaci či moderní české softwarové společnosti v nádherném open space, který ekonomicky vyhovuje maximálně majitelům firmy, o které se vám snaží vnutit psychologickými triky, že je také vaše?

Kdysi na pohovoru do Delloitu mne mladá, urputná a nadšená slečna začala přesvědčovat, jak je vše u nich nádherné a krásné, jak mají matice odpovědnosti, překrásné open space kanceláře, makají pouze dvanáct hodin denně a podobné lahůdky. A berou dokonalé platy. Celých osmdesát tisíc hrubého či co. A pak jsem od bývalého společníka z firmy slyšel, že holky z Delloitu nevaří, protože na to nemají při vyplňování excelů doma čas. Takže utratí 30x dejme tomu po Delloitsku 200 korun za večeři. No a to máme hned o šest tisíc nižší čistý plat což už je 49 čistého. Pak zaplatíme nějakou tu hypotéku na panelákový byteček a šup jsme na pár tisících na značkové oblečení.

A ráno hurá do výtečně klimatizovaného open spacu v šestém patře osmého mrakodrapu ve čtvrté pražské čtvrti.

Našli jste rozdíl mezi zombíkárnou čili oupnspejsem a otrokárnou čili výrobnou vašich nutně značkových šatů v Číně? Já vidím rozdíl ten, že Číňanky používají na šití šicí stroj, kdežto moderní otroci Západu používají klávesnici, monitor a počítač. Pracovní dobu mívají podobnou, ale možná šičky se na svou práci  soustředí více než mnoho vystresovaných výrobců excelových dokumentů moderní středoevropské korporátní kultury.

A jak to máte vy? Pracujete v klidu a pohodě v zelení oplývající kanceláři, máte klid a pohodu v duši po klidném pracovním dni? My jako rodina už ano – jsme svobodní a pomalu se dokonce uzdravujeme.

Komentáře