dav

Neštovice, nemoc na 4 dny

Minulý týden v pondělí jsem zjistila, že Dom má po těle pupínky. Nejdříve jsem přemýšlela, zda není od něčeho poštípaný. Bylo jich pár asi jenom 7 na boku. Druhý den jich bylo o něco více a tak jsem volala doktorce, že máme asi neštovice.

Máme výbornou doktorku. Musím říci, že tuto doktorku jsem vybírala na doporučení a výběr byl naprosto dokonalý. Pamatuji si, jak jsem tam jednou přišla a ona měla na stole nějaký bonbon. Nejdříve se mě zeptala, zda jíme cukr. Odpověděla jsem, že doma cukr nemáme, ale dětem jej neodpírám. Když uvidí někde sušenku nebo bonbony, tak se mu snažím vysvětlit, co mu to dělá s tělem, ale když to chce, tak mu to koupím. Ona mi na to s klidem povídá: „No nejhorší jsou 4 bílé jedy.“ Obě jsme se zasmály a zjistily jsme, že tato hudba bude podobná.

No a tak volám naší dětské doktorce a říkám, že máme asi neštovice. Tím, že nás zná, tak mi doporučuje mastičky a říká, že jsou to neštovice a ať jsme doma v teple. Domovi se do konce dne udělalo cca 20 pupínků na celém těle. Žádné další projevy neměl. Vzpomněla jsem si, jak probíhaly neštovice u mě. Byla jsem tenkrát opupínkovaná a šíleně to svědilo. Dom byl v pohodě.

Ve čtvrtek už nám to přijde s mužem divné a tak někdy později odpoledne voláme doktorce, že to asi nebyly neštovice. Dom už má jenom pár pupínků a na všem jsou malé drobné strupy. Sestřička navrhuje, abychom raději přijeli, že chce mít jistotu. Taky se jí to moc nezdá. Moc krátká doba.

V pátek ráno jedeme k doktorce. Ta potvrzuje, že to byly neštovice. Doktorka se na mě usměje a říká: „Víte, to bude vaší výchovou, váš kluk má velmi silnou imunitu.“

Víte, tohle potěší. A to se přiznám, že v tuto chvíli moc neřešíme stravu. Zrovna jsme doma dokonce ve fázi, že upeču cukroví z mouky. Což nebývalo.

No, ještě to zaklepat. Jsem za to vděčná. Ale těch prostudovaných nocí bylo opravdu moc a ještě jich hodně bude. Teď mě to teprve začíná bavit. :-).

Neštovice jsem ničím nepotírala. Když Doma některá svědila, tak jsme se domluvili, že ji budeme hladit. Tím, že to bylo rychlé, tak to takto šlo. Nevím, jak to probíhá u jiných dětí, takže nemohu posoudit, zda jde neštovice bez mastiček použít vždy. U nás to šlo.

Komentáře