fuj

Normální neznamená správný

Chodíte v botech? Proč? Chodíte do školy? Proč? Chodíte do práce? Proč? Protože je to normální?

Normální je dělat ze sebe robota a chodit do továrny ať už je to korporace nebo montážní linka na BMW, kterou jsem nedávno viděl a kde lidé jen nahrazují části, které buď robot zatím nezvládá, nebo ještě není zaveden do provozu.

Normální znamená obvyklý nebo častý. Rozhodně to neznamená správný. Lidé nejsou koncipováni na deset, osm ani pět hodin práce pět dnů v týdnu.

Proč? Protože pupkatí šlechtici, kteří do válek moc nechodili a posílali a posílají od svých vypasených stolů do válek ty, kteří pro ně pracují ve dne v noci ve fabrikách na BMW, kterým pak onen pupkatý politik, pantáta lobbista nebo herec fotbalista jezdí – to není správně.

Tak se běž pást do lesa. A já klidně půjdu. Protože svobodu už mi normálnost nenormálních kocourků z hobitína, ve kterém žijeme, nevezme.

A tak si můžu skutečně psát co chci a nebát se, že mě vyhodí z práce. Můžu si místo práce dělat co chci. A přesto se mám dobře.

Jak je to možné? Protože jsem se osvobodil a to mi dalo klid. A když mám klid, můžu uvažovat nad tím, jak nechodit do fabriky za pár korun a k tomu dojíždět hodinu tam a hodinu zpět – čili trávit dvanáct hodin mimo domov.

A tak si krásně pracuju z domu, klienti už jezdí za mnou – kdo skutečně něco chce, přijede.

Toho se pupkáči nejvíc bojí. Co když se ti dole začnou spolu kamarádit. A přestanou pro nás ve fabrikách makat za neexistující takzvaně normální peníze tvořené námi – těmi, kteří ví – ze vzduchu.

Co když si přestanou hrát na našem písku? A udělaj na nás dlouhej nos a řeknou nám – ty máš padesát miliard? No tak super. Běž si je támhle utrácet k Pepovi – u nás už na ně nehrajem.

A Pepa se zatím taky přidal ke kladnu nových normálních. Kteří platí třeba mušličkama. A tak si můžou bývalí boháči zaplakat nad svými elektronickými virtuálními účty a jít si se svými nohsledy, kteří jim posluhovali, kopat kanály, vyvážet popelnice, utírat zadky svým starým příbuzným, vyvážet žumpy, hnojit pole a dělat další věci, které přes svůj vypasený pupek dříve neviděli.

Svobodu si nekoupíš. Svobodný už jsi. Jen mentální cosi tě drží v jejich hrsti. A máš to v srsti, že jsi jim proti srsti.

Komentáře