Screenshot (7)

1. den na full GAPS od snídaně po večeři

Jsme 5 členná rodina a stravujeme se na full GAPS – bez mléčné bílkoviny a s omezeným množstvím sacharidů. Inspirováno knihou GAPS terapeutický protokol. Je to z mnoha důvodů. Jedním z nich je diagnoza méhu muže, který má ADHD. Druhý je můj starší syn, který měl stejné příznaky, jako můj muž v dětství a tedy jsme usoudili, že na tuto dietu by bylo dobré, aby přešel i on.

Vyhodnotila jsem po mnohaletém studiu, že se vlastně jedná o velmi zdravé stravování a tak jsem se rozhoda, že na GAPS přejdeme nakonec všichni. Je pravda, že ve chvíli, kdy porušíme zásady GAPS, tak starší syn mnohem více skřípe v noci zubama a není mu viditelně dobře. Jak je již dávno známo, tak střeva jsou naším druhým mozkem a tedy ovlivňují náš psychický stav.

Po přechodu na GAPS se změnilo mnohé – zde je článek, jak to vypadalo po 2 měsících na GAPS.

Nyní je to již více jak půl roku a já musí říci, že tato šetrná dieta mi sice nezajistila štíhlost, ale zklidnila celou naší rodinu. I ve vypjatých situacích (což s dětmi, s kterými jsem 24/7 je někdy náročné) se cítím opravdu dobře. Dokážu v klidu reagovat na děti i přesto, že na mě někde ještě tlačí z jiné strany třeba klient.

Snídaně GAPS

Na fotografii vidíte vše, co jsem na snídaní připravila. Dělám to tak téměř každý den, protože na stole vše nechávám až do oběda, kdy se většinou sní i zbytek zeleniny.

Co vše je na fotografii:

zelenina: nakrájená okurka, rajčata, zelená paprika, naklíčená mungo semínka (nepaří mezi GAPS, ale nám dělají dobře), mrkev (jak nastrouhaná, tak v celku),

semínkový chléb

smažená vajíčka na Ghí

vývar v hrníčku – kuřecí vývar ve kterém je rozmixovaná mrkev a petržel. Já ještě přidávám Unflavored Gelatin od Great Lakes

 

Zmrzlina GAPS

Dneska jsem stihla ještě připravit zmrzlinu, protože je léto a děti ji mají opravdu rádi.

Používám vysokorychlostní mixér a zde jsou rozmixované s trochou vody tyto suroviny:

  • rybíz, 1 banán, 1 jablko a jahody a trocha přefiltrované vody

 

Svačina GAPS

Ke svačině si děti dneska vzaly zeleninua kousek semínkového chleba z připraveného stlolu.

 

Oběd GAPS

Snažím se vařit lehce a rychle.

Maso: mleté mixované hovězí s vepřovým, udělané na cibulce, dále jsem přidala rajčatovou směs (tu pečlivě vybírám).viz. foto níže

Příloha: pečený květák

 

Snažím se používat pouze základní potraviny. Bohužel to vždy nejde a tak jsem si našla pár surovin, které používáme konzerované. Vyhodnotila jsem je jako nejméně porušující pravidla. Tato plechovka rajčat obsahuje pouze BIO rajčata s bylinkami.

 

 

Svačina GAPS

Dneska budou mít kluci nejspíše zmrzlinu. Na stole stále máme teď již zabalenou zeleninu a děti přijdou a vezmou si vždy to, co chtějí. V průběhu dne nabízím hrníček s vývarem.

 

Večeře GAPS

dneska jsme měli večeři „ulov si sám“. Tedy zase zelenina, chléb či si kluci vzali kousek ovoce.

 

Komentáře